Toredad inimesed

(Andres)

SKUNK HIINAS:
Amma’d tapmine

Hiinlastel on müstiline jumal Amma. Amma on üks, aga teda on palju. Amma on ammad. Temad / nemad on olnud igal pool. On olnud alati. Kui hiinlased midagi teevad ja täpselt ei tea, mida nad teevad, siis nad pöörduvad ikka Amma poole. Loitspalve Amma-avita! — pudeneb sellistel puhkudel paljude hiinlaste suudelt. Amma teab, mida nad teevad. Ehkki hiinlased ise ei saa kunagi teada, mis mõttega nad midagi teevad, ei ole sellest hullu. Amma teab ja sellest piisab. (Hiinlased on mõttetud inimesed.) Sellepärast sõidabki Skunk Hiinasse.

Kas keegi teab, kust tulevad paljud toredad inimesed? Ei. Hämmastaval kombel leidub neid suuremas koguses. Kas inimese nimetamine „toredaks” on vastutustundlik tegu? Sildistamine. Ümbernimetamine. Vägivald. Miks nad ei võiks olla lihtsalt hiinlased? Kas Paldiski on tore linn? Faking, tore? Miks peab mõni asi olema tore, samas kui teine asi aga ei ole nii tore, mõned asjad on jälle ebatoredad. Kurat. Te ajate mul oma loogikaga sita keema. Skunk ei teadnud, mida teha. Petti. Jah. Petti. Paldiskist Hiinasse saamiseks on mitu võimalust. Kiireim viis Hiinasse saamiseks on Skunki jaoks petiga.

Petiga reisimise leiutas Skunki vanaisa. Seda teadmist pärandatakse Skunki suguvõsas edasi isaliinis. Siinkohal olgu öeldud, et petireisid põhinevad kõrgeltarenenud skunktehnoloogial. Petireisi vahendiks on petivest (õmmeldud spetsiaalsest skunkniidist, erimenetlusega, erilistel asjaoludel).

Kaks pakki petti vesti peale laiali hõõruda ja oled Hiinas nagu naksti. Ei mingit probleemi ole. Skunk siirdus petiotsingutele. (Eestlased on kamajooja rahvas, petti lademes.)

Hiinlaste mõttelagedus on muljetavaldav. Totaalne. Paljudes Euroopa ülikoolides on loodud terved osakonnad Hiina mõttetuste uurimiseks. Debiilikud. Igasugune ebaterve uudishimu võib kalliks maksma minna. Skunk teab seda. Ja sellele tuleb lõpp teha. Euroopa peab päästetud saama. Seda teavad ka paljude Euroopa ülikoolide Hiina mõttetuse uurijad. Skunkile on antud juhtnöörid, kuidas seda teha.

Hiinlaste omapära seisneb selles, et nad ei tea, milleks nad olemas on. Ja nad ei tea ka, kes nad on. Nende elul ei ole mõtet, sest nad ei tea seda. Kõik teised maailma rahvad teavad. Inimese eksistents on mõttestamata veel ainult Hiinas. Pärdikud, mõtleb ta. Kõik. Küsi ükskõik millise eurooplase käest, miks sa oled? Igaühel on vastus varnast võtta. (Tõsi, mõned küll häbenevad oma olemise põhjust ja seepärast ei ütle.) Aga nad teavad. Ja seepärast ei ole Euroopas toredaid inimesi. On lihtsalt palju inimesi. Amma peab surema ka Hiinas.

Skunk teab, et suurimaks ohuks maailmale on lollid hiinlased Pekingis. Taevase Rahu Väljakul hakkab Skunk maailma paremaks tegema. Selleks on vaja hakkama saada kahe asjaga. Esmalt tuleb tappa hiinlaste müstiline jumal Amma. Amma on üks, aga teda on palju. Teiseks tuleb töödelda hiinlasi ideoloogia abil.

Selleks on ta varunud Paldiskist, Abakhani poest hiiglasliku kanga, tahab ta selle hiinlaste tähelepanu köitmiseks hiiglasliku leegitseva lipuna taevalaotuse alla lehvima panna. [Kangale on hiina keeles kirjutatud (vaba tõlge): „Mehed ja naised! Võtke mõistus pähe!”]

Skunki missioon on salajane. Skunk, nagu lugeja juba aru sai, ei ole mingi tavaline mees. Skunk on agent. Skunk on nende paljude Euroopa ülikoolide Hiina mõttetuste osakondade eriagent.

Ammade tapmine on tegelikult keeruline ülesanne. Hiina mõistatuste uurimise tulemusena on selgunud, et Amma on teatav koondnimetus ühte tüüpi olendite kohta. Teatakse, et Ammad ei räägi, sest nad teavad kõike. Nad ei räägi, sest et neil lihtsalt pole midagi millegi kohta öelda. Kõik on selge. Seepärast pole ka teada, kust neid leida.

Sotsiaalsetes representatsioonides esineb Amma kõige sagedamini kala või siis linnu kujul. Templites pannakse lilli nii müstilistele ammalindudele kui ka salapärastele ammakaladele. Hiinlaste semantilist diferentsiaali uurides on selgunud, et nimetust „ammaloom” kasutatakse sõltuvalt sellest, mida peres parasjagu lõunaks pakutakse. (Hiinlased söövad kahte sorti liha: linnu ja kalaliha. Inimesed, kes on söönud imetajate liha, likvideeritakse.) Kui süüakse linnuliha, siis on ammaloomaks kala, ja kui süüakse kala, siis on ammaloomaks lind. Ammalooma ei sööda. Juhul kui tekib isu ammalooma liha järele, nimetatakse ammaloomaks sujuvalt mõni teist tüüpi elukas.

Toetudes eelpoolnimetatud asjaolule, tegid uurijad lihtsa, aga ometi rabava järelduse: Amma on KARU. Amma tapmine tähendab kõigi Hiina karude tapmist. Isiklikult Skunk ei tapa ühtegi karu — see oleks ohtlik; iga geenius on maailmale kallis.

Amma tapmiseks on Euroopa Ülikoolide Hiina Mõistatuste Uurimise Osakondade Liit (EÜHMUOL) formeerinud Hiina Karutapjate Armee (HKA). Need mehed juba surma ei karda.

Palju on vaieldud ka selle üle, mis saab siis, kui Amma sureb. Skunk on agent, kelle Hiinas viibimise üheks eesmärgiks on EÜHMUOL-i operatiivne teavitamine toimuvast. Määratud päeval, kui HKA on oma ülesande lõpetanud on Skunki ülesandeks heisata Taevase Rahu Väljakul plagu, millele on kirjutatud: „Mehed ja naised! Võtke mõistus pähe!”

Mõistagi ei jäänud Ammad, käed rüpes, seda sigatsemist pealt vaatama. Saladuslikel asjaoludel keelati maailmas ühtäkki peti müük. EÜHMUOL-i arvutipark jukerdab. Skunki mobiilsidevarustusest kostab hirmuäratavaid helisid. Skunki konspiratiivkorteris Pekingis juhtub kummalisi asju (Skunki peldikupott hakkas elama; teisel öösel tühjendas see oma sisu Skunki diplomaadikohvrisse, milles peitusid salajased paberid). Peale selle näeb Skunk halba und igal öösel. Lõikab hommikuti habet ajades pidevalt sisse; ta nägu ja keel on ärakriibitud. On sõda. Ja suur aeg nõuab suuri inimesi.

Назад

Вперёд