Churchill antefactum

(Andres)

Churchill polnud kunagi eriline jutumees olnud. Mitte seda, et ta ei rääkinuks. Ei. Igast juttu rääkis. Pärast seda, kui tema ülesanded peaministrina läbi said, oli ta pikalt vait. Vahel teeskles ta mäluhäireid, siis põhjendas vaikimist jälle unehäiretega. Tegelikult: Churchill lihtsalt ei viitsinud enam rääkida.

Tema hobi — maalimine — oli teataval hetkel jõudnud déjà vu staadiumisse. See tähendab: millal ehk siis mida ta iganes maalis, oli tal tunne, et on sedasama asja juba ükskord varem maalinud. Maalimisega tegelemine ei eristunud enam maalimisega mittetegelemisest. Sõnaga: asi oli muutunud mõttetuks. Koos déjà vu staadiumiga oli Churchillil jõudnud obsessiivse hobituse staadiumisse.

Teisel päeval juhtus ta silmitsema kaminasimsil lebasklevat inglikujukest. Ta kuulis majast mööduvat jalgratturit. Šotimaal tehakse head punast juustu, mõtles ta. Siis mõtles ta veel, et mõned langevarjurid kukuvad surnuks. Aga paljud ei kuku. Tähendab, paljud ei kuku surnuks, mõtes Churchill — igaks juhuks — et keegi tast ilmaasjata valesti aru ei saaks. Kukuvad küll, jah, aga mitte surnuks.

Siis sisenes ruumi vaikiv mees ja tutvustas ennast Stjuuartina. Tere! Meie firma pakub Teile efektiivset meele-lahutust, võimalikud on variandid. Tohoh, imestas Churchill — millised need variandid siis on? — võimalikud on kõik variandid, jätkas stjuuart, vuristades ilmsesti päheõpitud teksti. Standardpakett sisaldab obsessiivse hobituse teraapiat, resignatsiooniteraapiat, teleportatsiooniteraapiat ning kannaga persse teraapiat.

Ruumi sisenes vaikus. Churchill käbrutas nägu ja mömises mõttes, et millises maailmajaos selliseid jobusid kultiveeritakse. Mõtlemisaega ei jagunud pikalt. Keegi piilus kardina tagant. Stjuuart muutus ebalevaks. Otsustage ruttu, soovitas ta pealetükkivalt. Aega on vähevõitu — need on hiina agendid, kes meid jälgivad — nad luuravad juba pikemat aega meie firma meele-lahutusteraapiate järele. Ilma igasuguse häbita tahavad nad meie teleportatsiooni ja teisi sellega seonduvaid teraapiaid kasutada maailma desintegreerimiseks.

[...]
Paus.

Nooh?, sosistas Stjuuart pingsalt. Churchilli nägu käbrutas. Kardinad lehvitasid tuules. Tähendab, teleportatsioon on kõige alus?, küsis ta. >> Tähendab, teleportatsioon võib desintegreerida maailma?!?!

Stjuuart vahtis kardinatagust. Käisivad möllimas??, läks Stjuaart veel rohkem endast välja.

Churchill vangutas pead. Tal oli igav. Meele-lahutamine muidugi pakuks vaheldust, arutles ta >> minu meele teistel komponentidel oleks hea meel... khm, nojah. Siis teleportatsiooniteraapia. Niikuinii midagi muud pole teha. Lähme siis.

*

Pärismaalased aplodeerisid. Stjuuart rabas Churchilli varrukast kinni ja tiris ta ruumist välja. Stjuuart sukeldus koos Churchilliga öhe.

Назад

Вперёд